Wiadomości

DSC_0320 W trzeci weekend marca (19-21.03.2010.) w Nowem królowała dyscyplina uważana przez, niektórych za sport numer jeden w Polsce. Chodzi oczywiście o siatkówkę. To już X Otwarte Mistrzostwa Nowego w Piłce Siatkowej. Na zawody zgłosiło się aż 12 drużyn, (lecz w ostatniej chwili nie zjawił się jeden z faworytów turnieju III ligowy Culmen Chełmno) z takich miast jak Gniew, Grudziądz, Świecie, Wielki Lubień, Smętowo, Skórcz i oczywiście Nowe . Na turnieju nie mogło zabraknąć „gospodarzy” Aktywnych Nowe.

Zespoły zostały podzielone na trzy grupy. „Aktywni” trafili do grupy z Tomaszkami, MLKS Wisła Nowe i Gminą Nowe. Faza grupowa zakończyła się bez problemowo dla siatkarzy z Nadwiślańskiego Stowarzyszenia nie tracąc żadnego seta. Z dwóch pozostałych grup do niedzielnego finału awansowała drużyna Świecia i Zrywu Wielki Lubień, a czwarte miejsce w barażach wywalczyła Temida Gniew. Finał został rozegrany systemem „każdy z każdym”.

Pierwszym rywalem „ Aktywnych” była drużyna ze Świecia. Spotkanie rozpoczęło się bardzo nerwowo ze strony nowian co przełożyło się na przegrany set, lecz dwa następne to już bardzo dobra gra „Aktywnych”. Kolejnym rywalem siatkarzy z Nowego był Zryw Wielki Lubień. Mecz przegrany przez „gospodarzy”, zabrakło dobrego odbioru i skuteczności w ataku. Ostatnim meczem turnieju było spotkanie „Aktywnych” z Temidą Gniew, które gładkim zwycięstwem ekipy z Nowego.

„Aktywni” Nowe – Świecie 2:1

„Aktywni” Nowe – Zryw Wielki Lubień 0:2

„Aktywni” Nowe – Temida Gniew 2:0

Pierwsze miejsce na X Otwartych Mistrzostwach Nowego w Piłce Siatkowej zajęła drużyna Zrywu Wielki Lubień , na drugiej lokacie uplasowała się ekipa ze Świecia, na trzecim miejscu stanęła drużyna „Aktywnych” Nowe a poza podium znalazła się Temida Gniew.

Już 27.03.2010. siatkarze z Nowego zaczynają GALS w Grudziądzu a w niedziele 28.03. wybierają się na turniej do Świecia .

zdjęcia z turnieju w galerii

Krzysztof Brzóska

www.aktywninowe.pl

Zaprzyjaźnione serwisy

Jestes tutaj :

Gorące tematy :

bottom 1

Chrząszczu w Nepalu
Relacja wkrótce
 

bottom 1

Muzyka Kościołów
Letnie Spotkania Muzyczne – sezon 2013
 

bottom 1

Zajęcia karate
Rusza sezon 2013-2014 zajęć sekcji karate Shotokan
 

O Aktywnych:

Grupa za cel działanie postawiła sobie realizacje zainteresowań: sportowo-rekreacyjnych w sekcjach KARATE, PIŁKI SIATKOWEJ i PARALOTNIOWEJ. A także inspirowanie działań związanych z promocją regionu (Dolina Dolnej Wisły), kultywowaniem lokalnych tradycji.

Śledź Nas

 social icon  social icon  social icon  social icon

 

S5 Box

Zaloguj się

Zarejestruj się