Informacje ogólne Sekcji Karate

Sekcja Karate Shotokan swoją działalność rozpoczęła na długo przed powstaniem Nadwiślańskiego Stowarzyszenia "Aktywni". Od 1991 roku w Nowem odbywały się treningi karate tradycyjnego, w których między innymi brał udział Marcin Tylman. Wówczas zajęcia te prowadził Sensei Kazimierz Marut I dan (Gniew). Treningi pod jego nadzorem trwały do maja 1993 roku, po czym na skutek braku zainteresowania zostały zakończone. Jednak już we wrześniu 1993 roku kilka osób (między innymi M. Tylman, J. Zdunek, S.Jopek, K. Nadolna) rozpoczęło treningi. Głównym problemem był brak doświadczonego instruktora, jednak pomimo tego z roku na rok grupa stawała się coraz liczniejsza.

W 1994 roku udało się nawiązać współpracę z Sensei Piotrem Jamką (Grudziądz), który zgodził się na sprawowanie nadzoru metodycznego. Owocem tej współpracy była między innymi możliwość uczestniczenia w treningach sekcji karate z Grudziądza, oraz możliwość zdobywania stopni Kyu. W 1996 roku lider grupy Marcin Tylman nawiązał znajomość z Sensei Ryszardem Piskorskim (wówczas II dan) z Toruńskiego Klubu Karate, w którym zresztą w latach 1996-2003 trenował. Znajomość ta zaowocowała z kolei tym, że członkom Sekcji Karate Shotokan z Nowego umożliwiono możliwość startów w zawodach.

W latach 1999-2004 bezpośrednio zajęcia w sekcji prowadzili Wojciech Jachowski, Grzegorz Goluński, Przemek Kitowski i Leszek Kitowski. W latach 1997-2007 członkowie sekcji wielokrotnie brali udział w wielu zawodach. Najbardziej utytułowani zawodnicy to Wojciech Jachowski, Agata Sokołowska, Iwona Sokołowska.    Od 2005 roku Marcin Tylman i Leszek Kitowski (obecni instruktorzy) podjęli działania zmierzające do sformalizowania grupy. Między innymi z ich inicjatywy powstało Nadwiślańskie Stowarzyszenie "Aktywni".

Przełomowym w działalności sekcji było rok 2012, to w styczniu tego roku Zarząd Nadwiślańskiego Stowarzyszenia „Aktywni” przyjął uchwałę o przystąpieniu do International Martial Arts Federation (IMAF). Federacji , skupiającej w Polsce kilkanaście klubów sztuk walki. W czerwcu 2013 roku egzamin na I DAN zdali trenerzy: Marcin Tylman (po 22 latach treningu) i Leszek Kitowski (po 17 latach ).

Aktualnie sekcja w Nowem liczy 30-40 osób. Osoby uprawiające karate w Nowem to głównie dzieci i młodzież, ale również osoby dorosłe w tym osoby niepełnosprawne. Od października 2013 roku „Aktywni” prowadzą zajęcia w miejscowości Opalenie (woj. pomorskie), gdzie na zajęcia uczęszcza 40 osób.

 

 

www.aktywninowe.pl

Jestes tutaj :

Gorące tematy :

bottom 1

Chrząszczu w Nepalu
Relacja wkrótce
 

bottom 1

Muzyka Kościołów
Letnie Spotkania Muzyczne – sezon 2013
 

bottom 1

Zajęcia karate
Rusza sezon 2013-2014 zajęć sekcji karate Shotokan
 

O Aktywnych:

Grupa za cel działanie postawiła sobie realizacje zainteresowań: sportowo-rekreacyjnych w sekcjach KARATE, PIŁKI SIATKOWEJ i PARALOTNIOWEJ. A także inspirowanie działań związanych z promocją regionu (Dolina Dolnej Wisły), kultywowaniem lokalnych tradycji.

Śledź Nas

 social icon  social icon  social icon  social icon

 

S5 Box

Zaloguj się

Zarejestruj się