Informacje ogólne Sekcji Paralotniowej

Początki sekcji datuje się na przełom 2006 i 2007 roku. To przede wszystkim idea wspólnych działań paralotniarzy stała się zarzewiem do powstania Nadwiślańskiego Stowarzyszenia „Aktywni”.

Jednak aktualni członkowie sekcji paralotniarstwem zarazili się wiele lat wcześniej. Pierwsi skrzydła nad głową postawili paralotniarze z Kwidzyna: Witek Izdepski, który sportem tym zaraził się w Karkonoszach i Andrzej Danielewski. To oni z początkiem XXI stulecia wykonywali pierwsze „dziewicze” loty z nadwiślańskich klifów. W 2003 roku dołączył do nich Islandczyk- Jon Atli Olofsson, doświadczony pilot samolotowy. Po drugiej stronie Wisły paralotnią zainteresował się Rafał Pawelczak z miejscowości Tryl, w 2004 roku pierwsze zloty wykonali nowianie: Mariusz Kamiński i Marcin Tylman.

Rozpoczęły się regularne spotkania zarówno na lokalnych, nadwiślańskich klifach, jak i pierwsze hole oraz dalsze wyjazdy. W 2004 roku grupa latała już na nadmorskich klifach, we Władysławowie, Gdyni i Mechelinkach. W 2005 roku grupa zaczęła się rozrastać. Przygodę z paralotnią rozpoczął Tomek Szych, Stanisław Pawelczak, dołączył również Konrad Połom i Sławomir Bober. Następnie w kolejnych latach szeregi „Aktywnych” zasilili: Robert Zubal, Iwona Sokołowska, Wiesiu Szymański, Tomek Szczepański, Marcin Słowikowski, Jarek Matuszewski, Paweł Chrząszcz i wielu innych.

W 2005 roku zakupiono pierwszą wyciągarkę stacjonarną, która jednak okazała się urządzeniem problemowym, w związku z czym hole wykonywano za pomocą niezawodnej „Abrolki” i „Malinki” konstrukcji własnej nieocenionego Witka Izdepskiego.

Na uwagę zasługuje także „przetarcie zagranicznych szklaków”. Po raz pierwszy „Aktywni” zalatali w Słowenii w 2006 roku- Tomek Szych i Marcin Tylman „dokulali się” na Lijak starym Transitem. Od tego czasu „Aktywni” gościli między innymi: we Włoszech, Słowenii, Hiszpanii, Francji, Meksyku, Chorwacji . Norwegii i Nepalu.

Aktualnie sekcja paralotniowa to przede wszystkim zgrana paczka przyjaciół, doświadczeni piloci oraz dobrzy organizatorzy. Osoby posiadające nowoczesny sprzęt. Sekcja obecnie „kontroluje” kilka startowisk w Dolinie Dolnej Wisły, w tym :Nowe, Nowe Marzy, Łosiowe Góry, Parski, Grudziądz-Solna. Sekcja posiada również własne startowisko w miejscowości Przyny. Za rewitalizację dawnego torowiska i jego adaptację na ścieżkę rekreacyjną/startowisko paralotniowe w 2012 roku Stowarzyszenie uhonorowano prestiżową nagrodą Marszałka Województwa Kujawsko Pomorskiego „Rodzynki z pozarządówki”.

Do największych sukcesów sekcji należy udana organizacja edycji nizinnej Polskiej Ligi Paralotniowej, która odbyła się w 2008 roku w Konarzynach. Ale przede wszystkim sukcesy sportowe naszych najlepszych pilotów: Andrzeja Danielewskiego , Pawła Chrząszcza i Witolda Izdepskiego.

 

www.aktywninowe.pl

Jestes tutaj :

Gorące tematy :

bottom 1

Chrząszczu w Nepalu
Relacja wkrótce
 

bottom 1

Muzyka Kościołów
Letnie Spotkania Muzyczne – sezon 2013
 

bottom 1

Zajęcia karate
Rusza sezon 2013-2014 zajęć sekcji karate Shotokan
 

O Aktywnych:

Grupa za cel działanie postawiła sobie realizacje zainteresowań: sportowo-rekreacyjnych w sekcjach KARATE, PIŁKI SIATKOWEJ i PARALOTNIOWEJ. A także inspirowanie działań związanych z promocją regionu (Dolina Dolnej Wisły), kultywowaniem lokalnych tradycji.

Śledź Nas

 social icon  social icon  social icon  social icon

 

S5 Box

Zaloguj się

Zarejestruj się