Wiadomości

Iwasieczko Cup 2015 za nami! Nowe nad Wisłą ponownie gościło siatkarzy z całej Polski!

Pojawili się przedstawiciele Starych Jabłonek, Gdańska, Ostródy, Łodzi, Gdyni, Olsztyna, Płocka, Torunia, Grudziądza, Bydgoszczy czy z Kęt. Byli również reprezentanci Nowego.

Do rozgrywek przystąpiły 24 pary. Sobotnie eliminacje składające się z 36 (grano do 15, tie-break do 11) emocjonujących meczów wyłoniły najlepszą ósemkę, która wg systemu brazylijskiego, rywalizowała ze sobą w niedzielę.

Do finałów awansowali: Stanisław Wawrzyńczyk/Marcin Kapuśniak (Kęty), Bartosz Mariański/Kamil Radzikowski (Olsztyn), Piotr Łukasik/Marcin Ociepski (Stare Jabłonki/Ostróda), Adrian Białecki/Bartek Pietruczuk (Gołdap/Gdańsk), Patryk Dembek/Mateusz Woźniak (Grudziądz), Damian Gajewski/Michał Głowacki (Czernikowo/Osięciny), Tomasz Wołoszuk/Piotr Ilewicz (Osie/Sopot), Mateusz Zięba/Kacper Bobrowski (Milejewo/Bydgoszcz).

Niedzielne rozgrywki stały również na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie, nieraz byliśmy świadkami emocjonujących tie-breaków. W półfinałach zmierzyły się następujące pary: Łukasik/Ociepski – Wawrzyńczyk/Kapuśniak oraz Mariański/Radzikowski - Wołoszuk/Ilewicz. W pierwszym spotkaniu, ku zdziwieniu publiczności, obejrzeliśmy tylko 2 sety (rozgrywane do 21, tie-break do 15), po których szczęśliwsi byli goście z Ostródy i Starych Jabłonek.

Drugi półfinał, to bardzo zacięta rywalizacja, z której po niesamowitej walce i dramaturgii (uraz Wołoszuka) wyszli obrońcy tytułu – Wołoszuk/Ilewicz. Mecz o III miejsce. Mimo ogólnie panującego gorąca i końcówki wyczerpującego turnieju byliśmy świadkami niezłego spotkania. Większa wolą walki i determinacją wykazali się Olsztynianie – Mariański/Radzikowski, którzy wygrywając 2:0 zdobyli trzecie miejsce. Wszyscy oczekiwali na finał! To miała być okazja do rewanżu z zeszłorocznego Iwasieczko Cup. Niestety do meczu nie doszło. Wszystkiemu winna okazała się kontuzja Piotra Łukasika. Na codzień przyjmujący KPSu Siedlce ( Krispol I Liga) nabawił się kontuzji kostki, która uniemożliwiła mu udział w najważniejszym spotkaniu w turnieju.

Tak więc zwycięzcami Iwasieczko Cup, podobnie jak w latach poprzednich, został duet Tomasz Wołoszuk/Piotr Ilewicz. Gratulujemy!

Sędziami turnieju byli: Małgorzata Armknecht, Andrzej Wiśniewski oraz Łukasz Lubiewski

ZAPRASZAMY DO GALERII

Lista startowa
Brazylijka 
Lista finalistów
Klasyfikacja końcowa

 

 

 

Zaprzyjaźnione serwisy

Jestes tutaj :

Gorące tematy :

bottom 1

Chrząszczu w Nepalu
Relacja wkrótce
 

bottom 1

Muzyka Kościołów
Letnie Spotkania Muzyczne – sezon 2013
 

bottom 1

Zajęcia karate
Rusza sezon 2013-2014 zajęć sekcji karate Shotokan
 

O Aktywnych:

Grupa za cel działanie postawiła sobie realizacje zainteresowań: sportowo-rekreacyjnych w sekcjach KARATE, PIŁKI SIATKOWEJ i PARALOTNIOWEJ. A także inspirowanie działań związanych z promocją regionu (Dolina Dolnej Wisły), kultywowaniem lokalnych tradycji.

Śledź Nas

 social icon  social icon  social icon  social icon

 

S5 Box

Zaloguj się

Zarejestruj się