Wiadomości

Puchar zostaje w Nowem!

Miło jest nam zakomunikować , że laur zwycięstwa Otwartego Pucharu Polski w Karate i Kickboxingu IMAF 2018 pozostaje w naszych rękach! To wynik ciężkiej pracy zawodników oraz kadry. Zadanie było o tyle ciężkie , że poza przygotowaniem zawodników na barkach stowarzyszenia spoczął ciężar organizacji imprezy. Ostatecznie jednak oba zadania przy wsparciu jak zawsze przychylnych i zaprzyjaźnionych instytucji (Gmina Nowe , Powiat Świecki) oraz partnerów biznesowych (ELMOT Sp.Z.o.o, Gminna Spółdzielnia „SCh” oraz WAL-Mar Bydgoszcz) udało się ten projekt zrealizować. Nasz zespół łącznie wywalczył 15 medali,w tym aż 8 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe.

Poniżej klasyfikacja zawodnicza:

Dawid Lipertowicz     złoto (kata ind.)

Maciej Świtała            złoto (kata ind.)

Marcel Śliwa              brąz  (kata ind.)

Kacper Śliwa             złoto (kata ind.)

Mieszko Reszka         złoto (kata ind.)

Grzegorz Lipertowicz brąz (kata ind.)

Kamil Kalitowski       brąz   (kata ind.)

Maja Kwiatek            srebro (kata ind.)

Anna Kuziemkowska srebro (kata ind.)

Iryna Fostyak             złoto (kata ind.)

Jagoda Kilkowska     złoto  (kata ind.)

Natalia Wiśniewska  złoto (kata ind.- junior)  brąz (kata ind.- senior)

konkurencje kata drużynowe:

Maja Kwiatek, Michalina Sonnenfeld, Bartek Kuberski      srebro

Dawid Lipertowicz, Kamil Kalitowski, Kacper Śliwa         złoto

Szczególne podziękowania dla pozostałych reprezentantów , którym nie udało się stanąć na podium:

Dominika Radelska

Maciej Kuberski

Paweł Kitowski

Igor Jopek

Mikołaj Jaszkowski

Aleksandra Wolfajl

Nikola Kochańska

Monika Kwiatek

Ponadto uznaniowy puchar „ dla najbardziej walecznego zawodnika” ufundowany przez Prezesa ELMOT Sp.Zo.o otrzymał Paweł Kitowski .

GALERIA 

 

Za nami kolejne spotkanie z karate na wysokim poziomie. 18 i 19 maja w naszym dojo odbyło się kolejne seminarium karate Shotokan.

Tym razem spotkanie miało szczególny charakter, bo w Nowem spotkało się dwóch popularyzatorów karate Shotokan w naszym regionie. Seminarium poprowadzili sensei Ryszard Piskorski 5 Dan oraz sensei Piotr Jamka 4 Dan. 

Piątkowy trening mistrzów poprowadził sensei Jamka, który przybliżył uczestnikom idee Kase Ha Shotokan Ryu Karate-do. Sensei Jamka miał zaszczyt doskonalić swój warsztat  u sensei Taiji Kase. Spotkanie obu mistrzów w Nowem miało szczególny wymiar dla sensei Marcina Tylmana, który dwadzieścia lat temu trenował u sensei Piotra Jamki i to sensei Piotr polecił sensei Marcina instruktorowi z Torunia- Ryszardowi Piskorskiemu. W drugim dniu treningi prowadził sensei Ryszard Piskorski. Trening ogólny dla wszystkich członków sekcji oraz dwa treningi form kata dla kadry , która przygotowuje się do Pucharu Polski w Karate i Kickboxingu.

W seminarium uczestniczyli mistrzowie z Grudziądza oraz Rypina (Brodnicki Klub Karate). Planujemy kontynuować organizację seminariów i staży, gościć w Nowem ludzi dla których sztuki walki są przede wszystkim pasją i filozofią życia.

Liczymy, że Nowe stanie się wkrótce przestrzenią do pogłębiania wiedzy o budo ponad stylowymi, federacyjnymi i związkowymi podziałami.

ZAPRASZAMY DO GALERII

7 kwietnia nasz 7 osobowy team wystartował w Pucharze Polski w Kenjutsu i Kobudo IMAF 2018. Impreza odbywała się w samym środku Gór Świętokrzyskich- w Nowej Słupi w gościnnym Dojo Mojo. W rozgrywkach rywalizowało przeszło 100 zawodników z 10 klubów członkowskich IMAF Polska. Zawodnicy walczyli w następujących konkurencjach: sport kenjutsu, kata kobudo, kata frestyle, iaido.

Ostatecznie zajęliśmy w klasyfikacji medalowej trzecie miejsce, chociaż patrząc na nasz wynik oraz nieliczny skład osobowy i porównując go do klubów które zajęły pierwsze i drugie miejsce to wydaje się że zrobiliśmy dobrą robotę. W klasyfikacji indywidualnej wyglądało to następująco 8 medali (5 złotych, 2 srebrne i 1 brąz):

- Mieszko Reszka dwa złote medale (sport kenjutsu i kata frestyle)

- Natalia Splitt  złoto i srebro  (sport kenjutsu i iaido)

- Ania Kuziemkowska  srebro (sport kenjutsu)

- Igor Jopek  złoto  (sport kenjutsu)

- Mariusz Kozłowski złoto  (sport kenjutsu)

- Sebastian Kamrowski  brąz (sport kenjutsu)

- Mariusz Radelski  IV miejsce (sport kenjutsu)

Specjalne podziękowania dla Sławka Jopka za zaangażowanie i pomoc w organizacji wyjazdu.

GALERIA

Zaprzyjaźnione serwisy

Jestes tutaj :

Gorące tematy :

bottom 1

Chrząszczu w Nepalu
Relacja wkrótce
 

bottom 1

Muzyka Kościołów
Letnie Spotkania Muzyczne – sezon 2013
 

bottom 1

Zajęcia karate
Rusza sezon 2013-2014 zajęć sekcji karate Shotokan
 

O Aktywnych:

Grupa za cel działanie postawiła sobie realizacje zainteresowań: sportowo-rekreacyjnych w sekcjach KARATE, PIŁKI SIATKOWEJ i PARALOTNIOWEJ. A także inspirowanie działań związanych z promocją regionu (Dolina Dolnej Wisły), kultywowaniem lokalnych tradycji.

Śledź Nas

 social icon  social icon  social icon  social icon

 

S5 Box

Zaloguj się

Zarejestruj się