Wiadomości

To już po raz siódmy zwiedliśmy na pokuszenie siatkarskie pary z całej Polski.

W tym roku kusił chłodny piasek miejskiej plaży nad jeziorem Czarownic oraz co tu ukrywać atrakcyjne nagrody finansowe. Zatem było o co powalczyć. Ostatecznie stawiło się 16 par męskich z całej Polski. Organizatorów zmartwił fakt, że tylko 16 par, ucieszył natomiast , że zjechały do nas duety z daleka. Bo z Wrocławia, czy Głogowa.

Tak czy inaczej, cały zespół postarał się stworzyć sportową atmosferę oraz przyzwoite zaplecze. Co  mamy nadzieję po raz kolejny nam  się  udało. Subiektywnie więc VII Iwasieczko Cup należy uważać za kolejny organizacyjny sukces. Martwi tylko to, że z możliwości podziwiania siatkówki plażowej naprawdę na wysokim poziomie nie skorzystał w zasadzie żaden mieszkaniec Nowego. Martwi też, że paradoksalnie nie zainteresowało to lokalnych młodych entuzjastów tego sportu. Nie było komu kibicować parze gospodarzy Łopatowski/ Gałecki. Jak zawsze w takich momentach rodzi się pytanie, czy warto organizować taką imprezę , skoro nikogo ona nie interesuje.....

Zwycięzcy Iwasieczko Cup 2016

  1. Adam Andrys/Kuba Zdybek - Wrocław
  2. Bartosz Mariański/Kamil Radzikowski - Olsztyn
  3. Tomasz Wołoszuk/Piotr Ilewicz – Osie/Sopot

ZAPRASZAMY DO GALERII

Iwasieczko Cup 2015 za nami! Nowe nad Wisłą ponownie gościło siatkarzy z całej Polski!

Pojawili się przedstawiciele Starych Jabłonek, Gdańska, Ostródy, Łodzi, Gdyni, Olsztyna, Płocka, Torunia, Grudziądza, Bydgoszczy czy z Kęt. Byli również reprezentanci Nowego.

Do rozgrywek przystąpiły 24 pary. Sobotnie eliminacje składające się z 36 (grano do 15, tie-break do 11) emocjonujących meczów wyłoniły najlepszą ósemkę, która wg systemu brazylijskiego, rywalizowała ze sobą w niedzielę.

Do finałów awansowali: Stanisław Wawrzyńczyk/Marcin Kapuśniak (Kęty), Bartosz Mariański/Kamil Radzikowski (Olsztyn), Piotr Łukasik/Marcin Ociepski (Stare Jabłonki/Ostróda), Adrian Białecki/Bartek Pietruczuk (Gołdap/Gdańsk), Patryk Dembek/Mateusz Woźniak (Grudziądz), Damian Gajewski/Michał Głowacki (Czernikowo/Osięciny), Tomasz Wołoszuk/Piotr Ilewicz (Osie/Sopot), Mateusz Zięba/Kacper Bobrowski (Milejewo/Bydgoszcz).

Niedzielne rozgrywki stały również na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie, nieraz byliśmy świadkami emocjonujących tie-breaków. W półfinałach zmierzyły się następujące pary: Łukasik/Ociepski – Wawrzyńczyk/Kapuśniak oraz Mariański/Radzikowski - Wołoszuk/Ilewicz. W pierwszym spotkaniu, ku zdziwieniu publiczności, obejrzeliśmy tylko 2 sety (rozgrywane do 21, tie-break do 15), po których szczęśliwsi byli goście z Ostródy i Starych Jabłonek.

Drugi półfinał, to bardzo zacięta rywalizacja, z której po niesamowitej walce i dramaturgii (uraz Wołoszuka) wyszli obrońcy tytułu – Wołoszuk/Ilewicz. Mecz o III miejsce. Mimo ogólnie panującego gorąca i końcówki wyczerpującego turnieju byliśmy świadkami niezłego spotkania. Większa wolą walki i determinacją wykazali się Olsztynianie – Mariański/Radzikowski, którzy wygrywając 2:0 zdobyli trzecie miejsce. Wszyscy oczekiwali na finał! To miała być okazja do rewanżu z zeszłorocznego Iwasieczko Cup. Niestety do meczu nie doszło. Wszystkiemu winna okazała się kontuzja Piotra Łukasika. Na codzień przyjmujący KPSu Siedlce ( Krispol I Liga) nabawił się kontuzji kostki, która uniemożliwiła mu udział w najważniejszym spotkaniu w turnieju.

Tak więc zwycięzcami Iwasieczko Cup, podobnie jak w latach poprzednich, został duet Tomasz Wołoszuk/Piotr Ilewicz. Gratulujemy!

Sędziami turnieju byli: Małgorzata Armknecht, Andrzej Wiśniewski oraz Łukasz Lubiewski

ZAPRASZAMY DO GALERII

Lista startowa
Brazylijka 
Lista finalistów
Klasyfikacja końcowa

 

 

 

więcej szczegółów wkrótce ...

Kontakt

Zaprzyjaźnione serwisy

Jestes tutaj :

Gorące tematy :

bottom 1

Chrząszczu w Nepalu
Relacja wkrótce
 

bottom 1

Muzyka Kościołów
Letnie Spotkania Muzyczne – sezon 2013
 

bottom 1

Zajęcia karate
Rusza sezon 2013-2014 zajęć sekcji karate Shotokan
 

O Aktywnych:

Grupa za cel działanie postawiła sobie realizacje zainteresowań: sportowo-rekreacyjnych w sekcjach KARATE, PIŁKI SIATKOWEJ i PARALOTNIOWEJ. A także inspirowanie działań związanych z promocją regionu (Dolina Dolnej Wisły), kultywowaniem lokalnych tradycji.

Śledź Nas

 social icon  social icon  social icon  social icon

 

S5 Box

Zaloguj się

Zarejestruj się