Urządzenie do masażu limfatycznego znajdziesz na carepump.pl.
Drenaż limfatyczny to technika masażu, której intencją jest poprawa cyrkulacji chłonki w organizmie. Masaż manualny opracowano w Danii w latach 30-tych XX w. – to najrozmaitsze chwyty terapeutyczne, m.in. ruchy okrężne oraz czerpiące, których częstotliwość i siłę terapeuta dostosowuje indywidualnie do stanu zdrowia pacjenta, jak również punktu masażu.
Sprzęt do masażu uciskowego – pobudzenie przepływu limfy
W ostatnich latach w gabinetach fizjoterapeutów każdego dnia stosowane są maszyny do drenażu limfatycznego symulujące masaż manualny. Taki sprzęt tworzą specjalne rękawy dzielące się na komory, które nakłada się na obrzękłe kończyny dolne i górne. Poprzez napełnienie powietrzem kolejnych przegród aparat naciska na kończynę, wspomagając w ten sposób cyrkulację chłonki. Istnieje multum wskazań do zastosowania zabiegu drenażu limfatycznego. To między innymi zastoje i obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy lub mastektomii) obrzęki lub będące wynikiem urazów. Wykorzystuje się go dodatkowo w medycynie estetycznej – jako pomoc w likwidacji “skórki pomarańczowej” i wspomagająco w toku procesu odchudzania. Presoterapia jest też na co dzień stosowana wśród sportowców, głównie jako element regeneracji po podwyższonym wysiłku.
Domowe urządzenie do presoterapii
Mnóstwo opcji zastosowania urządzeń do drenażu limfatycznego przysłużyło się mocno do rozwoju tego sprzętu. W dzisiejszych czasach osoby chętnie korzystające z tej formy terapii mogą przeprowadzić zabieg w we własnym mieszkaniu, dzięki mobilnym aparatom Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Urządzenia do drenażu limfatycznego do użytku domowego od tego producenta charakteryzują parametry zbliżone do sprzętu stosowanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu oznacza liczbę komór mieszczących się w mankietach – im więcej przegródek, tym efektywniejszy jest zabieg masażu. Maszyny CarePump nie zabierają wiele miejsca oraz są stosunkowo lekkie, zatem bez trudu można zabrać je w podróż, przykładowo na zagraniczny turniej sportowy.
Co ważne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego musi być obowiązkowo omówione z lekarzem. Najlepiej nie decydować o tym samemu, bowiem występują przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego masażu (to m.in. zakrzepica i choroby bakteryjne oraz wirusowe, które należy uprzednio wykluczyć.
CarePump
Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail:
[email protected]