Sprawdź, gdzie kupić sztabkę złota, wejdź na goldbroker.pl/sztabki-zlota/.
Odkładanie środków pieniężnych na koncie czy przetrzymywanie ich na lokacie nie jest już tak rentowne jak jeszcze kilkanaście lat temu. Niewielkie oprocentowanie proponowane przez instytucje bankowe, ale również i powszechniejsze zrozumienie, że nie inwestowane środki przynoszą zysku spowodowały, że poszukujemy rozwiązań, które umożliwią naszym oszczędnościom przynosić z czasem poboczny zysk. Obok nabywania funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych i akcji, coraz większe grono sympatyków zdobywają metale inwestycyjne, a szczególnie – sztabki złota.
Złote sztabki – czemu popyt na ten kruszec pozostaje wysoki?
Na początku warto wyraźnie zaznaczyć, iż inwestycja finansów w złote sztabki to inwestycja na kilka lat. Złoto zwykle nie ulega większym i mniejszym zawirowaniom obserwowanym w gospodarce, a wręcz niestabilność polityczna i gospodarcza często zwiększa jego cenę. Oczywiście, można zauważyć wahania w jego wartości, jednakże badając jej historyczny wykres bez trudu można zobaczyć, że wraz z upływem lat ona wzrasta. Dlaczego tak się dzieje? Od kilkuset lat ilość tego kruszcu będąca w obiegu pozostaje niemalże bez zmian. Kiedyś służył on jako uniwersalny środek płatniczy, w dzisiejszych czasach jest w szerokim zakresie wykorzystywany w przemyśle, medycynie oraz elektronice, jak również – nadal na dużą skalę – w sztuce i złotnictwie. Pomimo, że wydobycie złota wciąż trwa i teoretycznie powinno go być coraz więcej, odzyskiwanie tego kruszcu wykorzystanego przykładowo przy produkcji sprzętu elektronicznego (jak telefony komórkowe albo kable USB) jest częstokroć nieopłacalny, stąd popyt na złoto utrzymuje się wysokim poziomie i przewiduje się, że w najbliższych latach ta tendencja się nie odwróci.
Złoto w sztabkach – czy każdego stać na jego kupno?
Czytając o lokacie finansów w złoto w sztabkach większa część osób natychmiast oszacuje, że to nie dla nich, ze względu na znaczny koszt. Tymczasem złote sztabki produkuje się w różnych wagach, zatem w zasadzie każdy może sobie pozwolić na lokatę pewnej części oszczędności w ten szlachetny metal. Złoto można zakupić już w sztabkach o wadze 1 g, 2,5 g bądź 10 g. Te niewielkie sztabki są też doskonałym pomysłem na podarunek. Więksi inwestorzy, mający pokaźniejszy kapitał nierzadko decydują się na cięższe sztaby złota o wadze 20 g, 500 g, a nawet 1 kg. Wypada jednakże mieć świadomość dwóch faktów. Po pierwsze, nie można rozłamać odlanej sztabki przy ewentualnej odsprzedaży. Po drugie, inwestując w większą sztabkę kupujemy złoto znacznie taniej. Stąd wskazane jest nabywać złoto w sztabkach o przeróżnej wadze bądź zdecydować się na zakup tzw. combibarów, które są wstępnie rozparcelowane na mniejsze kawałki.
Adres firmy:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa
Mob.: +48 880 555 111
E-mail:
[email protected]