Dalsze informacje o budowie domów z bali.
Domy budowane w technologii zrębowej, czyli mówiąc inaczej domy z bali, cieszą się rosnącą popularnością. Są budowane naprawdę często i stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych domów murowanych. Domy tego rodzaju wznosi się z wykonanych z drewna bali, które układa się w dość charakterystyczny sposób. To stara technika wznoszenia domów, którą doceniliśmy na powrót.
Budowa domów z bali: główne cechy takich domów?
Powiększająca się nieustannie popularność takich domów nie wzięła się znikąd. Przede wszystkim domy budowane w takiej technologii prezentują się wyjątkowo pięknie. Do tego wewnątrz takich domów panuje niezwykła atmosfera, która sprawia, że mieszka się w nich doskonale. Drewno to w pełni naturalny izolator cieplny. Oznacza to, że domy w technologii zrębowej nie wymagają wykonywania czasochłonnego i bardzo kosztownego ocieplenia. Są dużo cieplejsze niż domy murowane, które w zdecydowanej większości przypadków generują ogromne straty ciepła. Jeżeli tylko domy z bali będą właściwie utrzymywane, przetrwają w świetnym stanie bardzo długo. Koszt ich budowy naprawdę nie jest za wysoki, co sprawia, że także pod tym względem wygrywają one z technologiami innego rodzaju. Domy z bali najczęściej spotkać można na terenach położonych w górach oraz na Suwalszczyźnie. Nie oznacza to jednak, że nie są dzisiaj popularne również w innych regionach naszego kraju. Bale są właściwie przygotowywane, co czyni je odpornymi na wilgoć i inne czynniki pogodowe. To właśnie z tego powodu domy budowane z bali mogą być spotykane we wszystkich częściach Polski.
Budowa domów z bali: pomoc fachowca jest konieczna
Decydując się na dom w technologii zrębowej, powinno się zadbać, aby zarówno wykonanie projektu, jak i wykonywanie prac budowlanych zlecić fachowcom, którzy specjalizują się w takim typie budownictwa. Tylko wówczas można mieć pewność, że dom zostanie zaprojektowany oraz wybudowany właściwie, a podczas użytkowania nie ujawnią się niemiłe niespodzianki.
Adres firmy:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392
Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail:
[email protected]